Всеукраїнський референдум на підтвердження Акта проголошення незалежності України

Дата: 01.12.2017 08:05

1 грудня 1991 року в Україні відбувся Всеукраїнський референдум про незалежність України, на якому волевиявленням народу було підтверджено Акт про державну незалежність України.

70 % виборців проголосували за повну незалежність своєї країни. В зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року та здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України, 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголосила незалежність України та створення самостійної української держави - УКРАЇНИ. Тоді ж, 24 серпня було оголошено про проведення всеукраїнського референдуму, який мав би підтвердити добру волю всіх громадян країни про створення нової держави. На референдум було винесено одне питання - чи "Підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?". У голосуванні взяли участь 84,18 % що мають право голосу громадян Української РСР (31 891 742 людини). З них 28 804 071 (90,32 %) підтримали Акт проголошення незалежності України. Таким чином оголошення незалежності України було підтверджене всенародним голосуванням. Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року пройшов в один день з першими виборами президента України, ним став Леонід Кравчук.

З фондів УКРІНФОРМу