АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ проекту рішення селищної ради «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2017 рік»

Дата: 20.04.2016 08:23

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення селищної ради «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2017 рік» підготовлено згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308.

1. Проблема, яку планується розв’язати

Місцеві податки та збори – один із значних джерел наповнення доходної частини селищного бюджету, яка направляється насамперед на фінансування бюджетної сфери.

Ставки  місцевих податків та зборів  відповідно до статті 12 Податкового кодексу України встановлюють сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень шляхом прийняття відповідних рішень.

Важливість проблеми полягає в тому, що від рівня ставок місцевих податків та зборів залежить розвиток підприємництва в селищі і показник наповнення селищного бюджету.

Місцеві податки та збори враховують доходи, отримані суб’єктами господарської діяльності.

2. Цілями регулювання є:

- дотримання вимог законодавства, зокрема норм Податкового Кодексу України;

- оптимізація місцевих податків та зборів на території що входить до юрисдикції Веселівської селищної ради, що дозволить усунути існуючі недоліки та проблеми з цього питання, збалансувати інтереси суб’єктів господарської діяльності, населення, органів влади;

- отримання додаткового обсягу надходжень до селищного бюджету.

3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних   способів досягнення зазначених цілей

Альтернативи рішення проблеми:

- регулювання вищезазначеної проблеми на державному рівні;

- прийняття селищною радою нормативно-правового акту (далі – НПА) – рішення «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2017 рік».

Оцінюючи зазначені альтернативи, перевага була віддана другій альтернативі, через те, що в цьому випадку досягти мети можливо в коротший термін, з меншими витратами, з урахуванням особливостей роботи селищної ради і її виконавчих органів та ситуації, яка склалася.

4. Механізм розв’язання проблеми

Механізм розв’язання проблеми приведений у проекті рішення «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2017 рік».

Проектом:

- детально регламентовані розміри всіх місцевих податків та зборів для всіх платників вищезазначених податків з урахуванням результатів проведеного Веселівською селищною радою аналізу рівня сплати місцевих податків та зборів. В результаті запропоновано дещо збільшити ставки місцевих податків та зборів в порівнянні з 2014 – 2016 роками.

5. Обґрунтування можливості досягнення

встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акту

Прийняття вищезазначеного рішення селищної ради надає можливість:

- отримати додаткові надходження до селищного бюджету;

- збільшити обсяги видатків для забезпечення фінансування повноважень органів місцевого самоврядування.

На досягнення цілей у разі прийняття цього рішення можуть вплинути такі негативні зовнішні фактори, як:

- несплата платниками податків зобов’язань;

- зменшення кількості суб’єктів господарської діяльності;

Позитивними факторами будуть:

- додаткові надходження до селищного бюджету ;

- додаткові надходження до пенсійного фонду ;

- здійснення планування та прогнозування надходжень від сплати місцевих податків та зборів при формуванні селищного бюджету.

Слід  зазначити, що на дію даного акту можливий вплив зовнішніх чинників таких, як прийняття змін та доповнень до чинного законодавства в цій сфері. У подальшому внесення змін до Положень, які регламентують механізм справляння місцевих податків та зборів, можливе у разі зміни діючого законодавства України або виникнення у необхідності у нормативному врегулюванні певних правовідносин.

6. Очікувані результати прийняття

запропонованого регуляторного акта

Планується збільшення надходжень від місцевих податків та зборів до селищного бюджету, пенсійного фонду, зростання кількості СГД, які перейшли на спрощену систему оподаткування.

Додаткового фінансування введення в дію запропонованого НПА не потребує.

7. Обґрунтування терміну дії запропонованого регуляторного акту

Термін дії запропонованого регуляторного акту обмежений – один рік з моменту набрання його чинності, із можливістю внесення до нього змін та його відміни у разі зміни чинного законодавства чи в інших необхідних випадках.

8. Показники результативності регуляторного акту

Показники результативності зазначеного рішення передбачається визначити за наступними критеріями:

- статистичні показники, пов’язані з дією акту, а саме:

- надходження місцевих  податків та зборів до селищного бюджету;

- кількість платників місцевих податків та зборів.

Базове відстеження результативності регуляторного акту проведено на етапі його підготовки.

Повторне відстеження результативності рішення селищної ради буде здійснено через рік після набрання їм чинності.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися

відстеження результативності акту:

аналіз статистичних даних, а також опитування СГД;

- відстеження динаміки надходжень місцевих податків та зборів;

- відстеження динаміки кількості платників податків, що сплачують місцеві податки та збори.

Для відстежень буде застосовано аналіз даних бюджетної та податкової звітності.

Селищний   голова                                                               П. М. Кіяшко