Упорядковані та охайні населені пункти – запорука успіху сильної громади
Минуло вже п’ять місяців як на карті Веселівського району з‘явилася нова об’єднана територіальна громада. Мешканці вісьмох сіл і селища об’єднали в одну Веселівську селищну раду свої землі, бюджети, об’єкти соціально-культурної сфери, а головне – свої надії та сподівання на краще життя, на успіх громади.
Що таке успішна громада? Успішна громада складається з успішних сіл, селищ, міст. Успішна громада – це люди, задоволені власним добробутом, комфортним та змістовним життям. Це коли не десь далеко, а там, де ми живемо, нас влаштовує рівень життя – гарні умови для роботи, навчання, лікування, відпочинку, всебічного розвитку. Де освітлені вулиці, рівні дороги, чисті парки, охайні площі. Чи зможе наша громада досягти успіху? Однозначно зможе! Бо для цього в нас є все : фінансова спроможність, кваліфіковані та відповідальні працівники селищної ради, ініціативні та активні депутати, працьовиті люди. Головне для кожного мешканця нашої громади – усвідомити, що ми одна родина, яка разом повинна господарювати та наводити лад у нашій новій оселі. Перед нами багато питань, вирішення одних залежить від наповнюваності селищного бюджету, а інших, таких наприклад, як дотримання правил благоустрою наших сіл та селища, від громадянської позиції кожного жителя громади. Від того, на скільки свідомо та патріотично кожен з нас проявить себе в облаштуванні нашого спільного дому.
Одним із найболючіших питань, яке, на жаль, нікуди не зникло в результаті об’єднання – є питання несанкціонованих звалищ сміття та поводження з відходами.
Вже за плечима березень, весна поступово бере кермо влади в свої руки. Для селян, як відомо, весна – це початок польових робіт, розпочинаються роботи і на присадибних ділянках. Дбайливі господарі обрізають дерева у садках, вигрібають торішнє листя, одним словом, упорядковують свої садиби. Бо, як відомо, привабливості селам додають не місце розташування та компактність, а в першу чергу, санітарний стан, який забезпечують своїм селам мешканці. Охайний та естетичний вигляд наших вулиць, садиб виключають наявність несанкціонованих звалищ сміття, розкиданих по узбіччям доріг і вулиць пляшок, неупорядкованих і засмічених земельних ділянок.
Несанкціоновані звалища сміття, самовільно вивезені громадянами куди їм заманеться, негативно впливають на естетичний вигляд населених пунктів, навколишнє природне середовище та здоров’я людей. Цивілізованим і законодавчо врегульованим рішенням щодо вирішення питання збирання та зберігання твердих побутових відходів є полігон. Це не просто упорядкована земельна ділянка. Полігон ТПВ включає : будівництво котловану, встановлення огорожі, прокладення технологічних доріг, підведення водопостачання та лінії електромережі, наявність суб’єкта господарювання, який має спецтехніку, необхідні дозволи на проведення робіт з вивезення та зберігання ТПВ. Побутові відходи повинні збиратися, сортуватися та перероблятися.
Правильним рішенням для приватного сектору, об’єктів громадського, адміністративного, культурно-побутового призначення, установ, організацій, приватних та промислових підприємств, закладів торгівлі, ОСББ та ін. суб’єктів господарювання селищної територіальної громади є організація вивезення ТПВ суб’єктом господарювання, який має дозвіл на вивезення відходів, а головне – місце для їх зберігання. На території Веселівської селищної ради послуги зі збирання та вивезення ТПВ надає у смт Веселе КП «Арус» у селі Широке ФОП «Жадан О.І.». Більшість фізичних та юридичних осіб, які декілька років тому проявили свою громадську активність і уклали договори з надання послуг із вивезення ТПВ, не мають проблем зі сміттям і тим самим, не порушують чинне законодавство в частині утворення несанкціонованих сміттєзвалищ. Тож, закликаємо жителів селища та села Широке, які досі вагалися, приєднатися до своїх односельців, які на собі відчули переваги цивілізованого способу вивезення сміття.
Маємо надію, що незабаром мешканці інших сіл нашої громади приєднаються до тих, хто сьогодні користується послугами з вивезення ТПВ. Бо по-перше, це законно і не треба думати, під яким кущем залишити мішечок зі сміттям, по-друге, такі послуги не несуть значного фінансового навантаження на сімейний бюджет. На вид послуги з вивезення сміття діють державні пільги, які гарантовані учасникам бойових дій, учасникам ВВВ,дітям війни, багатодітним родинам і враховані при призначенні субсидій. По-третє, це позбавить наші вулиці, парки, лісосмуги, поля від наявності несанкціонованих звалищ сміття, які не тільки псують прекрасну панораму наших сіл та селища, а й вказують на наш низький рівень культури та громадської свідомості.
Інформаційно-роз’яснювальна робота щодо укладання договорів вже розпочалася в селі Новоолександрівка. Із власного досвіду хочемо звернути увагу мешканців сіл, які відмовлятимуться від укладання договорів мотивуючи свої відмови тим, що побутових відходів вони не мають взагалі, а ті, що іноді трапляються, згорають. Ми вже знаємо, що те що у вас згорає на господарському подвір’ї, у так званих «доменних печах» : від паперової упаковки до скляної пляшки і залізної банки, потім опиняється у лісосмугах, парках та на безгосподарських земельних ділянках. Багато серед нас «трезвенников и язвенников», які ніколи не купують алкогольні та безалкогольні напої, тому і не мають проблем зі скляними та пластиковими відходами. А найцікавіше те, що родина з 3 – 4 осіб, серед яких є діти, відходів не має взагалі, а бабця пенсіонерка, що проживає сама і в магазин ходить один раз на тиждень, побутові відходи має і погоджується їх організовано вивозити. Для тих, у кого «мусора не має, бо я усе палю» повідомляємо, що таке хоббі може коштувати дуже дорого. Екологічний інспектор без попереджень та вмовлянь виписує штраф на кругленьку суму.
Шановні мешканці Веселівської об’єднаної територіальної громади, пам’ятайте , що відтепер кожен член Веселівської громади повинен не лише чекати від селищної ради благодіянь, але і сам активно повинен впливати на якість свого життя. А розпочати пропонуємо зі свого подвір’я ( укласти договір на вивезення ТПВ, облаштувати територію присадибної ділянки, висадити квіти, побілувати дерева), вивезти гілки та сміття з прилеглої земельної ділянки, прибрати будівельні матеріали, долучитися до працівників комунальних підприємств і допомогти побілувати електричні стовпи та дерева навпроти власних садиб, зібрати сміття на узбіччях ваших вулиць, навести лад на територіях дитячих майданчиків, безгосподарських земельних ділянках, стадіонах, або, принаймні, не захаращувати сміттям землі громадського призначення:
смт Веселе :
- територія лісових насаджень в районі ветлікарні на початку вулиці Пушкіна;
- провулок Базарний територія колишнього вербового парку;
- вулиця Леніна навколо телевежі (біля українського кладовища);
- виїзд із селища у напрямку села Широке (узбіччя дороги та лісосмуги);
- виїзд із селища у напрямку села Новоуспенівка ( обвідний канал);
- територія колишнього заводу «Лучистий», територія колишнього гуртожитку заводу;
- територія колишнього дитячого садка «Васильок»;
- безгосподарська земельна ділянка на розі вулиць Пушкіна та Кірова;
с.Широке:
- вулиця Шкільна (колишня музична школа);
- вулиця Центральна (колишня двоповерхівка);
- прибережна смуга ставка;
- парк в районі їдальні господарства
- землі ДП «ДГ «Ізвєстія» прилеглі до вулиці ім. Мирона Скиби;
- провулок Горіховий (40 років Жовтня) за магазином (несанкціоноване сміттєзвалище ліквідоване спецтехнікою ДП «ДГ «Ізвєстія» та КП «Арус»). Мешканцям прилеглих будинків забороняється скидати сміття на зазначену земельну ділянку;
- несанкціоноване сміттєзвалище розташоване біля кладовища паралельно з’єднанню вулиць Центральної та Шкільної (до кінця березня буде ліквідоване) ;
с. Далеке – вулиця Гагаріна (колишні присадибні ділянки);
с. Білоріцьке :
- земельна ділянка колишньої МТФ КСП «Білоріцьке» (діюче пасовище);
с. Озерне:
- земельна ділянка біля ВВЦ № 8 (несанкціоноване сміттєзвалище);
- вулиця 40 років Перемоги (територія колишнього дитячого садка);
с. Новоолександрівка – вулиця Центральна (колишня територія парку).
Звертаємо увагу, що на вищезазначених земельних ділянках селищною радою проводяться роботи з ліквідації несанкціонованих звалищ сміття. СКЛАДУВАТИ СМІТТЯ НА ВКАЗАНИХ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНКАХ СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ. ПОПЕРЕДЖАЄМО землі громадського призначення (стадіони, узбіччя вулиць, доріг, безгосподарські території парки та ін.), прибережні смуги ставків, землі лісового фонду, земельні ділянки під об’єктами промисловості та ін. - всі земельні ділянки, які не являються вашою присадибною ділянкою, НЕ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ЯК МІСЦЯ ДЛЯ СКЛАДУВАННЯ ПОБУТОВИХ ТА ГОСПОДАРСЬКИХ ВІДХОДІВ .
Пам’ятайте, що наведення санітарного порядку на землях громадського призначення це не тільки прерогатива селищної ради. Працівники апарату управління селищної ради, вчителі та учні шкіл, працівники закладів соціально-культурної сфери, комунальних підприємств, сумлінні підприємці такі ж мешканці громади як і всі інші жителі населених пунктів ради. А утримання наших сіл в чистоті та санітарному порядку – це обов’язок кожного члена громади без винятку. Тому, шановні громадяни, керівники підприємств, установ, організацій, закладів, підприємці, Веселівська селищна рада звертається до ваших патріотичних почуттів і запрошує приєднатися до нас і спільними зусиллями навести лад у наших населених пунктах.
Навіщо заздрити чистим вулицям європейських міст і селищ, ми можемо досягти більших успіхів, адже все залежить тільки від нас з вами.
Відділ земельних відносин
Веселівської селищної ради