Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

Служба зайнятості інформує

 

Веселівська районна філія Запорізького обласного центру зайнятості інформує

За сприяння служби зайнятості протягом січня-жовтня 2018 року 820 осіб знайшли роботу

 

Протягом січня-жовтня 2018 року комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 1057 безробітних, які перебували на обліку служби зайнятості, що на 26 осіб більше минулорічного показника.

В службу зайнятості підприємствами надано інформацію про наявність 752 вільних робочих місць та вакантних посад, що на 34 вакансій більше, ніж за відповідний період минулого року.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-жовтня 2018 року 506 безробітних знайшли роботу, в тому числі  314 осіб працевлаштовані до набуття безробітного, 72 особи працевлаштувались самостійно та за цивільно-правовими угодами. З початку року 1  особа започаткувала власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово, 109 безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.

З початку року 417 безробітних брало участь в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

Кількість вакансій у базі даних Веселівської районної філії ЗОЦЗ на 1 листопада 2018 року становила 9 одиниць. Найпопулярнішими професіями, на які нині існує попит, є професії кваліфікованих робітників – продавці, слюсарі, водії, електромонтери. Роботодавці також шукають бухгалтерів, вчителів та економістів з відповідним досвідом роботи.

Станом на 1 листопада 2018 року на обліку в Веселівської районної філії ЗОЦЗ перебуває 262 безробітних ,з них 202 особи отримують допомогу по безробіттю  .   Середній розмір допомоги по безробіттю склав 2302грн.

На кінець звітного періоду:

 • Середня тривалість безробіття на протязі 2018 року складає 140 днів;
 • Середня тривалість безробіття на 31 жовтня 2018року – 77днів;
 • Середня тривалість пошуку роботи – 133днів;
 • Середній розмір оплати праці в розрахунку на вакансію – 4048грн.
 • Середня тривалість укомплектування вакансій – 4 днів;

 

          В роботу служби зайнятості постійно впроваджуються нові мобільні сервіси з метою наближення послуг до клієнтів. Так функціонує «електронна черга», «Електронний кабінет роботодавця», «кабінет безробітного», де кожен  бажаючий може отримати великий спектр потрібної йому інформації.

Запроваджена онлайн-профорієнтація - веб-базована платформа «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа». Відтепер система профорієнтаційного діагностування стала загальнодоступною, усі бажаючі мають можливість отримати послуги з профорієнтації дистанційно у он-лайн форматі без відвідування центру зайнятості.

 

 

 

 

 29 жовтня 2018 року 

                                              Отримати послуги дистанційно              


Відтепер отримати послуги з профорієнтації можливо дистанційно у он-лайн форматі. Служба зайнятості запустила Платформу «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа»

Службою зайнятості запроваджена онлайн-профорієнтація за допомогою спеціального сервісу, який можна запустити прямо у браузері Вашого комп'ютера  - веб-базована платформа «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа».  

Відтепер система профорієнтаційного діагностування стала загальнодоступною, усі бажаючі мають можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації дистанційно у он-лайн форматі без відвідування центру зайнятості, якщо існує потреба у :

 • виборі (зміні) професії;
 • виборі майбутнього напряму професійного навчання;
 • оцінці власних здібностей;
 • саморозвитку.

Програма перетворить вибір майбутньої професії з «гадання на кавовій гущі» у науково обґрунтований прогноз, допоможе виявити схильності та здібності до різних видів діяльності особам, які досягли 14 річного віку.

Програма заснована на діагностиці й зіставленні трьох основних факторів успішного професійного навчання й самореалізації: 

- професійна мотивація – глибинні професійні інтереси й цінності

- структура інтелекту – рівень розвитку інтелекту (ІQ) і специфіка структури здібностей

- психологічні схильності (схильність до певних видів професійної діяльності).

Проходження усіх тестів гарантує високу результативність діагностики та максимально приближений професійний вибір для людини, яка проходить тестування. Треба памятати, що зайва година часу, витрачена на усвідомлення професійних вподобань, може заощадити роки марних зусиль  у «пошуку професії по душі» у майбутньому!

За результатами повного тестування програма пропонує не приблизні напрями професійної самореалізації, а конкретні професії відповідно особистісних інтересів та схильностей, із зазначенням відсотка відповідності.

Всім бажаючим, що потребують вибору або зміни професії, обрання свого кар’єрного шляху, визначення власних професійних інтересів, здібностей, психологічних схильностей, надається можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації у он-лайн форматі. Для цього достатньо зв’язатись з профконсультантом центру зайнятості, заявити про своє бажання  та отримати код доступу.

«- Проаналізувати отримані результати можна самостійно, з батьками чи друзями, але краще зрозуміти результати тесту допоможуть фахівці центру зайнятості. Вони нададуть не тільки професійну консультацію щодо вибору напряму професійної  діяльності, а й розкажуть про пропозиції на ринку праці», - розповідає керівник служби зайнятості Запорізької  області Ірина Дуднік. 

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061) 233-11-47

 

 

11 жовтня 2018 року

 

Державна служба зайнятості інформує

 

Відповідно до п.4 част. 3 ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення», який набрав чинності з 01.01.2013року, роботодавці зобов’язані  своєчасно та в повному обсязі у порядку, затвердженому державною службою зайнятості, за погодженням з центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у галузі статистики, подавати до державної служби зайнятості, інформацію про:

- попит на робочу силу (вакансії). Звертаємо Вашу увагу на те, що Наказом Міністерства соціальної політики України від 05.12.2016 № 1476 затверджено зміни до форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та  Порядок подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.12.2016 № 1726/29856 та набув чинності з 07.02.2017;

- заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення.

Відповідно до Закону України «Про внесення зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення», який набрав чинності з 30.08.2016 року, частину першу статті 14 доповнено пунктом 8 такого змісту: «8) учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19 та 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Таким чином внесені зміни передбачають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

Для працевлаштування, категорії громадян, що мають додаткові гарантії  у сприянні працевлаштуванню, в тому числі учасники АТО, підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

Роботодавці, в тому числі, які мають право на компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, можуть звертатися до служби зайнятості з метою працевлаштування даної категорії громадян.

 

 

Основні послуги, які надає служба зайнятості:

 • надання роботодавцям послуг з добору працівників;
 • сприяння громадянам у підборі роботи;
 • додаткове сприяння у працевлаштуванні окремих категорій громадян, які неконкурентоспроможні на ринку праці;
 • організація проведення та участь безробітних в громадських та інших роботах тимчасового характеру;
 • сприяння громадянам в організації підприємницької діяльності;
 • організація підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації безробітних, видача ваучеру;
 • проведення професійної орієнтації населення.

 

 

Шановні роботодавці! До Ваших послуг:

 • єдина всеукраїнська база шукачів роботи, яка постійно оновлюється;
 • можливість запису відео-вакансій;
 • можливість проведення профвідбору претендентів;
 • можливість організації попереднього профнавчання або стажування;
 • фінансова допомога при прийомі на роботу окремих категорій громадян;
 • можливість організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.

 

Служба зайнятості Ваш навігатор та помічник

на ринку праці!

e-mail: 03491412@mail.gov.ua  

www.dcz.gov.ua/zap

 

 

 

 

 

 11 жовтня 2018 року

 

 

Більше 35 тис. запоріжців знайшли роботу за сприяння служби зайнятості

 

За сприяння служби зайнятості протягом січня-вересня 2018 року 35,5 тис. осіб знайшли роботу, в тому числі 17,3 тис. осіб працевлаштовані до набуття статусу безробітного. З початку року 468 осіб працевлаштовані на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям, 93 особи започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово, 2,8 тис. безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації. З початку року 10,2 тис. безробітних взяли участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості Запорізької області на 1 жовтня 2018 року становила 2023 одиниць.

У порівнянні з минулим роком кількість вакансій, які надали роботодавці до  служби зайнятості Запорізької області протягом року збільшилася на 7,6 відсотків та становить 38,6 тис. одиниць. Майже 91 % вакансій, заявлених роботодавцями були укомплектовані  за допомогою служби зайнятості.

Завдяки ефективній співпраці з роботодавцями  та збільшенню кількості офіційно поданих до центру зайнятості вакансій, вдалось зменшити навантаження на одне вільне місце. Якщо на кінець вересня  минулого року на одну вакансію претендувало 12 безробітних, то у цьому році цей показник становить 8 осіб на одну вакансію. Служба зайнятості області  активно впроваджують практику довготривалої співпраці з провідними підприємствами області, такими як ПАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь ім. Кузьміна А.М.», ПАТ "Мотор Січ", ПРАТ "Запорізька кондитерська фабрика", комунальне підприємство «Водоканал», комунальне підприємство «Запоріжелектротранс», ТОВ "Азовгідромаш",  ВАТ "Бердянськсільмаш" та інші. Центри зайнятості перетворились в сервісні майданчики з надання широкого спектру послуг. Працює соціальний супровід за підходом кейс-менеджмент, впроваджуються інноваційні підходи на засадах рекрутингу, нові онлайн сервіси, налагоджена комунікація з роботодавцями щодо підбору персоналу шляхом електронного спілкування.

"Ми і надалі націлені будувати більш плідні взаємовідносини з роботодавцями малого, середнього та великого бізнесу незалежно від форм власності та надавати їм сучасні та якісні послуги. Адже завдяки цій співпраці  вдалось зменшити середню тривалість безробіття і мешканці Запорізькій області мають змогу скоріше знайти роботу та відновити трудові відносини", - наголошує керівник служби зайнятості Запорізької  області Ірина Дуднік.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061) 233-11-47

 

 

 

 10 жовтня 2018 року

                                                       

Більше 5 тис. громадян прийняли участь у «Місячнику зайнятості молоді» в Запорізькій області

Завдяки високому інтелектуальному потенціалу, мобільності та гнучкості молоді люди мають можливість впливати на суспільний прогрес, визначаючи майбутнє суспільства, держави та світового співтовариства. Одним з перспективних напрямків залучення молоді в суспільні процеси країни є забезпечення її робочими місцями. Молоді люди потребують допомоги і підтримки, аби отримати професію і освіту, влаштуватися на роботу, створити міцну забезпечену сім'ю.

З метою підвищення ефективності надання соціальних послуг, спрямованих на підтримку трудової активності молоді в сучасному економічному середовищі, підвищення рівня працевлаштування такої категорії громадян, обласною службою зайнятості у вересні 2018 року проводився «Місячник зайнятості молоді».

Всього у заходах «Місячника зайнятості молоді» прийняло участь більше 5,3 тис. молодих громадян у віці до 35 років. Протягом місяця у базових центрах зайнятості Запорізької області зареєстровано понад 2,2 тис. молодих громадян у віці до 35 років, статус безробітного надано майже 1,5 тис.

У період проведення «Місячника зайнятості молоді» фахівцями центрів зайнятості області було видано близько 2,5 тис. направлень на працевлаштування, із них, майже 150 – направлення на працевлаштування в рахунок 5% квоти, майже 300 направлень на громадські роботи та роботи тимчасового характеру. Як результат – працевлаштовано 1,5 тис. молодих людей. Рівень працевлаштування безробітної молоді  складає 33%. Крім того, майже 300 молодих людей працювали на оплачуваних громадських роботах та роботах тимчасового характеру. 81 особу із числа молоді віком до 35 років направлено на проходження професійної підготовки, перепідготовки.

Важливим завданням служби зайнятості є психологічна підтримка безробітної молоді. На семінарах з техніки пошуку роботи фахівці центрів зайнятості області разом із молодими людьми відпрацьовують навички пошуку роботи.

На тематичних семінарах та тренінг - семінарах «Молодь на ринку праці», «Мотивація молоді до праці», «Особливості зайнятості молоді», «Здоровий спосіб життя», «Психологічна мотивація молоді до започаткування власної справи» тощо молодь отримує корисну для себе інформацію, що буде їм у пригоді на сучасному ринку праці.

З метою підвищення мотивації до праці, активізації зусиль, щодо пошуку роботи, підвищення рівня самосвідомості, впевненості в своїх силах, в рамках Місячника пройшли «Дні відкритих дверей служби зайнятості для молоді», засідання «За круглим столом» з питань соціальної підтримки та сприяння в працевлаштуванні молоді із залученням представників місцевих органів влади та роботодавців; ярмарки та міні-ярмарки вакансій; аукціони претендентів; презентації професій, семінари з роботодавцями з питань взаємодії із службою зайнятості щодо забезпечення зайнятості молоді. Всього у вказаних заходах прийняли участь більше 3 тис. осіб із числа молоді до 35 років.

«Місячник зайнятості молоді у Запорізькій області завершився, але питання надання молодим людям якісних соціальних послуг, пов’язаних з працевлаштуванням, завжди знаходяться в центрі уваги спеціалістів обласної служби зайнятості», - запевняє заступник директора- начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Запорізького ОЦЗ Олег Іванілов.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47

 

 

 

11 вересня 2018 року

 

За сприяння служби зайнятості більше 30 тисяч громадян знайшли роботу

Протягом січня-серпня 2018 року комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 46,8 тис. безробітних, які перебували на обліку служби зайнятості, що на 7,1% менше минулорічного показника.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-серпня 2018 року 31,6 тис. осіб знайшли роботу, в тому числі 15,2 тис. осіб працевлаштовані до набуття статусу безробітного. З початку року 411 осіб працевлаштовані на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям, 87 осіб започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово, 2,6 тис. безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.

З початку року 9,3 тис. безробітних взяли участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Станом на 1 вересня 2018 року на обліку в центрах зайнятості Запорізької області перебувало 16,1 тис. безробітних.

Кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості Запорізької області на 1 вересня 2018 року становила 2560 одиниць. Найпопулярнішими професіями, на які нині існує попит, є професії кваліфікованих робітників – кухарі, водії, продавці, медсестри, слюсарі, електромонтери та інші представники робочих професій. Роботодавці також шукають бухгалтерів, вчителів та економістів з відповідним досвідом роботи.

Директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік розповідає: «Сьогодні Служба зайнятості на ринку соціальних послуг впевнено впроваджує новації, працює, реалізовуючи основні завдання  соціального захисту населення від безробіття. Збудована роками система соціального партнерства забезпечує ефективність надання соціальних послуг населенню та роботодавцям відповідно до викликів сучасності».

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061) 233-11-47

 

 

 

05 вересня 2918 року                                                                                                

 

Служба зайнятості з потужними підприємствами регіону

Сьогодні вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження тісної співпраці служби зайнятості з роботодавцями. Запорізька обласна служба зайнятості має успішний досвід взаємовигідної багаторічної співпраці як з великими, так і з малими підприємствами регіону. 

І кількість роботодавців, які користуються послугами служби зайнятості щороку тільки збільшується. Так, кількість роботодавців, які надали інформацію про вакансії з початку 2018 року – 7500, що на 600 більше, ніж за цей період минулого року. А кількість вакансій, поданих роботодавцями збільшилась на 2,5 тис. та становила 35000.

«З початку року за сприяння служби зайнятості було працевлаштовано 31500 громадян. Це говорить про те, що майже всі вакансії було заповнено і забезпечено потребу роботодавців в кадрах – коментує ситуацію на ринку праці директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік. – Для наших партнерів ми готові запропонувати послуги, які вже багато років користуються популярністю у наших клієнтів: допомога щодо укомплектування підприємств персоналом, задоволення потреб роботодавців у тимчасових працівниках для виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру. Стимулювання діяльності роботодавців, спрямованої на створення нових робочих місць шляхом щомісячної компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 411 безробітних було працевлаштовано з компенсацією витрат роботодавцю у розмірі ЄСВ. Надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці працевлаштованих осіб з числа внутрішньо переміщених осіб. 2590 безробітних проходили професійне навчання за професіями, які сьогодні необхідні роботодавцям. Протягом 8 місяців 2018 року на базі Запорізького обласного центру зайнятості організовано та проведено 24 ярмарки вакансій для роботодавців, у яких взяло участь біля 900 безробітних. 

Ми запроваджуюмо і нові сучасні сервіси, які значно спрощують доступ до послуг служби, в тому числі через електронні сервіси. Це і електронна черга, послуга відео-резюме та онлайн-співбесіди безробітних з роботодавцями і т.д. 

Одним із успішних прикладів тісної і плідної співпраці служби зайнятості є співпраця з ПрАТ Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» - ключовим виробником сортової нержавіючої сталі, та є одним з найбільших підприємств району. З початку цього року на підприємстві отримали постійне місце роботи 307 безробітних осіб. З початку року за заявкою роботодавця проведено 5 ярмарок вакансій».

«ПрАТ «Дніпроспецсталь» є часткою економіки України і, як і інші великі підприємства, маємо потребу в кадрах. Надійний багаторічний наш партнер у вирішенні питань підбору висококваліфікованих фахівців – служба зайнятості – вважає начальник відділу кадрів підприємства Олександр Роговський. - Завдяки спільним зусиллям рівень укомплектування кадрів на підприємстві складає 95%. Але є потреба як в робітниках ( електрогазозварниках, слюсарях-ремонтниках, токарях, електромонтерах, машиністах крану, помічниках сталевара та ін.) так і в ІТП. Особлива увага на заводі приділяється молоді. На підприємстві працює 1800 молодих людей і для вирішення їх різноманітних питань працює молодіжна рада, яка організовує цікаві культурні та спортивні заходи». 

Робота є! Ознайомитись з вакансіями, як в Запорізькій області, так по всій Україні можна на сайті Державної служби зайнятості https://zap.dcz.gov.ua/.

 

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47

 

 

 

29 серпня 2018 року 

 

Скільки потрібно часу, щоб знайти роботу?

 

За 7 місяців 2018 року комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 43,7 тис. безробітних, які перебували на обліку служби зайнятості. Кількість працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості становила 28,1 тис. осіб. При цьому, 13,3 тис з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного.

Але не кожному вдається працевлаштуватись швидко. Адже на цей процес впливає багато чинників. Іноді людині достатньо однієї співбесіди, щоб знайти нове місце роботи, де її задовольнять і умови праці, і рівень заробітної плати. Також і у роботодавця є до претендентів ряд вимог. Часто людині потрібні нові знання або підвищення кваліфікації. У цьому році вже 2,4 тис. безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості.

Тож, статистичні данні Запорізької обласної служби зайнятості свідчать, що в середньому в області тривалість пошуку роботи  становить 104 дні.

Директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірини Дуднік запевняє, що задля прискорення вирішення питання працевлаштування фахівці центрів зайнятості надають профорієнтаційні, інформаційні послуги, психологічну допомогу та консультації, пропонують організацію професійного навчання на замовлення роботодавців або для започаткування підприємницької діяльності. Особисті консультанти надають широкий спектр послуг кожному клієнту служби зайнятості, здійснюють індивідуальний супровід. Зараз у центрах зайнятості  Запорізької області запроваджено підбір персоналу по типу рекрутинга. Служба зайнятості постійно впроваджує сучасні інноваційні підходи до роботи. Головна мета яких допомогти роботодавцю якнайшвидше знайти працівника, а шукачеві  - роботу своє мрії.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)224-00-46

 

 

 

21.08.2018


Розгляд пропозиції оволодіти першою професією або навчатися новій інколи змінює докорінно життя людини. Здобувати нові знання, оволодівати новими навичками, розкривати природні задатки, а значить – удосконалювати все те, що маєш і на що здатний, потрібно протягом всього життя. І досвід переконує, що ті, хто готовий до змін, до рішучих дій, неодмінно досягають успіху.Якісну професійну освіту можливо отримати у Центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості

В умовах сьогодення можливість отримати якісну професійну освіту є запорукою  успішного працевлаштування та зменшення ризику безробіття. Для вирішення проблем підготовки якісних кадрів державною службою зайнятості створена власна навчальна база. 

 Центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості є державними навчальними закладами. На цей час їх функціонує одинадцять: Рівненський, Одеський, Дніпропетровський, Донецький, Луганський,  Львівський, Полтавський, Сумський, Івано-Франківський, Харківський, Херсонський.  У навчальних закладах здійснюється професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації як безробітних за направленням державної служби зайнятості, так і слухачів за кошти юридичних та фізичних осіб.

Перевагами цих навчальних закладів є стислі терміни навчання, максимальне врахування вимог роботодавців, висока ймовірність працевлаштування, впровадження новітніх технологій навчання, можливість навчатися за індивідуальною формою, комфортна атмосфера навчання для людей різного віку.

Для навчання безробітних використовується найсучасніше обладнання та техніка, матеріально-технічна база центрів постійно вдосконалюється та поповнюється, що дає змогу вивчати та впроваджувати новітні технології виробництва та навчання.

Родзинкою навчання в центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості є – можливість опанувати як професії, що постійно затребувані, так і рідкісні: бляхар, бондар, вишивальник, виробник художніх виробів з лози, рибовод,  майстер ресторанного обслуговування, виноградар!

Центри забезпечують проживання слухачів під час професійного навчання у комфортному гуртожитку.

Витрати, пов’язані з організацією професійного навчання безробітних, проживання та проїзду до міста, де знаходиться навчальний заклад, фінансується службою зайнятості.

Протягом 7 міс. 2018 року  за направленням Запорізького обласного центру зайнятості в ЦПТО ДСЗ проходили навчання 200 зареєстрованих безробітних і всі 100% після отримання професії були працевлаштовані.

          Звертаемо увагу - професійне навчання зареєстрованих безробітних організовується тільки на замовлення роботодавців або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організації профнавчання Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-31-36

 

 

 

  14 серпня 2018 року

 

Отримання нових знань - виклик часу. Більше 2 тисяч безробітних проходили навчання за направленням служби зайнятості


Щоб стати конкурентоспроможним на ринку праці, сьогодні одного фаху не достатньо. Служба зайнятості надає своїм клієнтам можливість опанувати нові, сучасні та необхідні на ринку праці професії, підвищити свою кваліфікацію, знову повірити в себе, самоствердитися та активізувати свою життєву позицію.

Директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік розповідає: «За допомогою служби зайнятості дорослі люди здобували першу професію, оволодівали новою, підвищували кваліфікацію за сотнями напрямків, професій (спеціальностей), на які був попит на ринку праці в різних галузях економіки: металургії, машинобудуванні, будівництві, сільському господарстві, в сфері транспорту, торгівлі та послуг тощо. За сім місяців 2018 року до професійного навчання залучено 2367 зареєстрованих безробітних. Рівень працевлаштування після закінчення навчання склав 96,3 % (середній показник по Україні – 93,1%)».

Підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних ведеться більш ніж за 100 професіями, спеціальностями та напрямками (такими як адміністратор, кухар, кравець, продавець продовольчих товарів, слюсар-ремонтник, швачка, водій автотранспортних засобів, дорожній робітник, монтажник, охоронник, слюсар-сантехнік, тракторист-машиніст та ін.). Отримання нових знань сьогодні - це виклик часу.

Соціальними партнерами в організації підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних є не тільки професійно-технічні та вищі навчальні заклади, а також підприємства, організації, установи, які мають ліцензії на проведення освітньої діяльності, а також безпосередньо роботодавці – замовники кадрів, які готові здійснювати неформальне навчання (та/або стажування) безробітних перед працевлаштуванням. Роботодавцю не треба чекати, коли укомплектується група із числа безробітних. Можна, за наявності учбової бази, організувати навчання безпосередньо на виробництві.

Вартість навчання, проїзду до учбового закладу та в зворотному напрямку, проживання у гуртожитку (у разі необхідності), оплачується з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Орієнтовний графік відкриття груп всі бажаючі завжди мають можливість переглянути веб-порталі Запорізького обласного центру зайнятості.

За більш детальною інформацією  звертайтесь до центрів зайнятості області або відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організації профнавчання Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-31-36

 

 

 

Запрошуємо роботодавців залучитися до анкетування сьогодні, щоб забезпечити збалансований ринок праці завтра

З 10 липня 2018 року на веб - порталі «Єдине соціальне середовище зайнятості» державної служби зайнятості запроваджується анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік. Роботодавці мають можливість заповнювати анкети у «персональних кабінетах» у розділі «Опитування». Сервіс доступний для роботодавців, які зареєстрували в центрах зайнятості логіни та паролі для входу в персональний кабінет.

«Важливість підготовки прогнозу потреби у працівниках на 2019 рік на українському ринку праці незаперечна. Проведення поглибленого вивчення перспектив розвитку регіональних ринків праці на підставі даних роботодавців, обласних та місцевих органів влади надасть можливість спрогнозувати локальний ринок праці, скласти перспективну потребу в працівниках у професійному розрізі та передбачити «слабкі» ланки,  - розповіла директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік. – Ми запрошуємо всіх роботодавців залучитися до анкетування сьогодні, щоб забезпечити збалансований ринок праці завтра».

Додатково: Електронний кабінет роботодавця» - це сервіс, з використанням сучасних інформаційно - комунікаційних технологій, зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня взаємодії роботодавців зі службою зайнятості. У «Електронному кабінеті» роботодавець має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлень центром зайнятості претендентів на роботу, договори на організацію громадських робіт та працевлаштування після професійного навчання, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме. В електронному кабінеті роботодавця передбачена можливість подання звітів за формою № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», в т.ч і уточнювальних, в онлайн режимі до державної служби зайнятості та подальшим завантаженням в базу даних.

Додаткову інформацію можна отримати у Веселівської районної філії Запорізького ОЦЗ за номером (06136) 21381

 

 

 

09 серпня 2018 року

                                                        

Чисельність безробітних в Запорізькій області знизилась на 7,8 %

На даний час в Запорізькій області, як і в цілому по країні, спостерігається зниження рівня безробіття. За 7 місяців 2018 року комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 43,7 тис. безробітних, які перебували на обліку служби зайнятості, що на 7,8% менше минулорічного показника. Кількість працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості становила 28,1 тис. осіб. При цьому, 13,3 тис з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного. З початку року 351 особа працевлаштована на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям, 78 осіб започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово, 2,4 тис. безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.

Не дивлячись на позитивну тенденцію, ситуація на ринку праці досить складна. Серед основних проблем є професійно-кваліфікаційний дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили. Саме тому, службою зайнятості 2018 рік оголошено роком профорієнтації. Також, з метою підготовки прогнозу потреби у працівниках у професійному розрізі на 2019 рік та визначення перспективи створення робочих місць, проводиться поглиблене вивчення перспектив розвитку регіональних ринків праці. На порталі Державної служби зайнятості запроваджено анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік.

Директор Запорізької обласної служби зайнятості Ірина Дуднік зазначає: «Для врівноваження ситуації на ринку праці служба зайнятості змінюється та постійно запроваджує у своїй діяльності нові форми роботи. Вже завершено процес реорганізації та перетворення центрів зайнятості в сервісні майданчики з надання широкого спектру послуг. Працює соціальний супровід за підходом кейс-менеджмент, впроваджуються інноваційні підходи на засадах рекрутингу, нові онлайн сервіси, налагоджена комунікація з роботодавцями щодо підбору персоналу шляхом електронного спілкування. Вкрай важливою залишається робота в громадах та надання працівниками центрів зайнятості усіх соціальних послуг на більш якісному рівні».

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061) 233-11-47

 

 

17 липня 2018 року

Анкетування роботодавців сьогодні – вирішення кадрових питань завтра.

 

Веселівська районна філія Запорізького обласного центру зайнятості доводить до відома роботодавців району, що з 10 липня 2018 року на порталі державної служби зайнятості запроваджується анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 209 рік. Роботодавці мають можливість заповнювати анкети у "персональних кабінетах" у розділі "Опитування". Сервіс доступний для роботодавців, які зареєстрували в центрах зайнятості логіни та паролі для входу в персональний кабінет (додаток 3). Результати анкетування оброблятимуться Управлінням прогнозування, бюджетування та статистики Державної служби зайнятості та будуть використані при розробці прогнозу потреби у працівниках на 2019 рік.

Нетребко Олександр
Заступник начальника відділу
надання соціальних послуг
Веселівської районної філії
Запорізького ОЦЗ

 

Незважаючи на те, що переважна більшість клієнтів Служби – це шукачі роботи, найважливішим клієнтом все ж є роботодавець.

Адже саме роботодавець створює робочі місця. Хоч Державна служба зайнятості останнім часом орієнтована більше на модернізацію, найголовнішою послугою для роботодавців була і залишається послуга з підбору кваліфікованих співробітників, – пояснили сьогодні у Державній Службі зайнятості.

Здавалось би, підбір персоналу – процедура більш ніж стандартна, але Служба взяла на озброєння ще й формат так званих "потокових співбесід". Тобто, служба зайнятості організовує захід для конкретного роботодавця та запрошує туди шукачів роботи, які відповідають визначеними ним критеріями. Таким чином роботодавець за один день може укомплектувати велику кількість вакансій.

Крім цього Служба може взяти на себе навчання працівників під замовлення конкретного роботодавця. Що це означає? У підпорядкуванні Служби зайнятості діють 11 Центрів професійно-технічної освіти. Якщо роботодавцю у конкретний час необхідна конкретна кількість нових співробітників, які відповідають визначеним ним критеріям – Служба навчить для нього працівників.

Нетребко Олександр
Заступник начальника відділу
надання соціальних послуг
Веселівської районної філії
Запорізького ОЦЗ
 

Який порядок відшкодування ЄСВ-роботодавцям, якщо він влаштовує на роботу громадян з центру зайнятості?


Надання роботодавцям компенсації за рахунок коштів Фонду ЗДССУВБ передбачено статтею 26 та ч. 2 статті 27 Закону України "Про зайнятість населення». Про це повідомила під час прес-конференції, що відбувалася у прес-центрі "Нової Доби", заступник директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Вікторівна Сорокіна. Компенсація – це відшкодування роботодавцю фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску, сплаченого за працевлаштованого за направленням центру зайнятості на нове робоче місце зареєстрованого безробітного за місяць, за який такий внесок сплачений.

Право на компенсацію мають роботодавці, які:
працевлаштовують на нові робочі місця строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних з категорій громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (відповідно до ст. 14 Закону України «Про зайнятості населення»); є суб’єктами малого підприємництва та які працевлаштовують зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості (до переліку пріоритетних видів відносяться 14 видів економічної діяльності).
Компенсація виплачується щомісяця протягом одного року з дня працевлаштування особи.

Нетребко Олександр
Заступник начальника відділу
надання соціальних послуг
Веселівської районної філії
Запорізького ОЦЗ

 

12 липня 2018 року

 

Запрошуємо роботодавців залучитися до анкетування сьогодні, щоб забезпечити збалансований ринок праці завтра

 

З 10 липня 2018 року на веб - порталі «Єдине соціальне середовище зайнятості» державної служби зайнятості запроваджується анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік. Роботодавці мають можливість заповнювати анкети у «персональних кабінетах» у розділі «Опитування». Сервіс доступний для роботодавців, які зареєстрували в центрах зайнятості логіни та паролі для входу в персональний кабінет.

«Важливість підготовки прогнозу потреби у працівниках на 2019 рік на українському ринку праці незаперечна. Проведення поглибленого вивчення перспектив розвитку регіональних ринків праці на підставі даних роботодавців, обласних та місцевих органів влади надасть можливість спрогнозувати локальний ринок праці, скласти перспективну потребу в працівниках у професійному розрізі та передбачити «слабкі» ланки,  - розповіла директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік. – Ми запрошуємо всіх роботодавців залучитися до анкетування сьогодні, щоб забезпечити збалансований ринок праці завтра».

 

Додатково: Електронний кабінет роботодавця» - це сервіс, з використанням сучасних інформаційно - комунікаційних технологій, зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня взаємодії роботодавців зі службою зайнятості. У «Електронному кабінеті» роботодавець має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлень центром зайнятості претендентів на роботу, договори на організацію громадських робіт та працевлаштування після професійного навчання, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме. В електронному кабінеті роботодавця передбачена можливість подання звітів за формою № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», в т.ч і уточнювальних, в онлайн режимі до державної служби зайнятості та подальшим завантаженням в базу даних.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі рекрутингу та партнерства Запорізького ОЦЗ за номером (061) 224-69-98

 

 

 

20 червня      

                                                     

                               Ринок праці.  Реалії сьогодення.

За п’ять місяців 2018 року 5,4 тис. роботодавців проінформували центри зайнятості області про наявність 23,0 тис. вакансій, що на 6,7% більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

20,3 тис. вакансій , або 88,2%  були укомплектовані. Тривалий час рівень укомплектування вакансій в Запорізькій області є найбільшим в Україні (середній по Україні – 65,8%). Середня тривалість укомплектування вакансій складає 8 днів.

При наявності позитивної динаміки щодо збільшення вакансій, навантаження на 1 вільне робоче місце по окремих територіях перевищує середньообласний показник в декілька разів, що свідчить про наявність значних диспропорцій між попитом та пропозицією робочої сили.

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у сфері державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування, у фінансовій та страховій діяльності, у професійній, науковій та технічній діяльності, а найменше - у добувній промисловості, тимчасовому розміщенні й організації харчування.

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед  державних службовців, керівників (24 особи на 1 вакансію), а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом (4 особи на 1 вакансію).

Крім дисбалансу між попитом та пропозицією робітничих кадрів, негативно впливає на укомплектування кадрів умови та оплата праці, запропоновані роботодавцями.

Аналіз професійного складу безробітних показує, що 45% мають  вищу або базову вищу освіту, а питома вага вакансій для осіб з вищої освітою  складає 23,7%. На сьогоднішній день на ринку праці попит переважно на робітничі професії, а саме: електрогазозварник, токар, фрезерувальник, слюсар з механоскладальних робіт, водій, тракторист та інші.

«Вже не перший рік триває негативне явище, коли випускники професійних і вищих навчальних закладів не можуть працевлаштуватися, оскільки фах, який вони отримали, не затребуваний на ринку праці. Існуючий дисбаланс між обсягами і напрямами підготовки кадрів та потребами виробництва, орієнтація навчальних закладів на рейтингові професії, а не потреби  ринку праці обертається не лише дефіцитом необхідних кадрів для роботодавців, а й безробіттям для молоді», - наголошує директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

З метою зменшення дисбалансу між попитом та пропозицією робочої сили, службою зайнятості здійснюється професійне навчання безробітних на замовлення роботодавців. Так, протягом січня-травня  2018 року на конкретні робочі місця пройшли навчання  1842 осіб безробітних. Претенденти на навчання  відбираються з урахуванням  вимог конкретного робочого місця та перспектив розвитку  підприємства.

Центри зайнятості області  активно впроваджують практику довготривалої співпраці щодо підготовки робітничих кадрів з провідними підприємствами області, такими як  Запорізька  дирекція ПАТ «Укрпошта»,   ПАТ   «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь ім. Кузьміна А.М.», ПАТ "Мотор Січ", ПРАТ "Запорізька кондитерська фабрика", комунальне підприємство «Водоканал», комунальне підприємство «Запоріжелектротранс», ТОВ "Азовгідромаш",  ВАТ "Бердянськсільмаш" та інші.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061) 224-00-46

 

 

06 червня 2018

                                                                  

                                         Обласна служба зайнятості інформує

                                В Запоріжжі пропонують роботу в Патрульній поліції

 

З травня поточного року  проходить Всеукраїнський набір на безстрокову службу на посади інспектора патрульної служби та патрульний поліцейський до лав Національної поліції України.

В Запорізькій області за цією професією відкрито 196 вакансій.

 6 червня в Запорізькому обласному центрі зайнятості відбувся Ярмарок вакансій, на якому шукачі роботи дізнавалися про специфіку професії «інспектор патрульної служби» та «патрульний поліцейський», ознайомились з етапами підготовки, умовами вступу до патрульної поліції.

«Сьогодні проходить другий в цьому році традиційний Ярмарок вакансій з підбору претендентів на відкриті вакансії до лав патрульної поліції. Такі заходи, як показує практика, є дієвими та результативними, - розповіла Тетяна  Кошечко, заступник директора Запорізького обласного центру зайнятості. - Шукачі роботи цікавляться інформацією, звертаються до представників Патрульної поліції в м. Запоріжжі та приймають участь у конкурсі. Важливо, щоб кожен, хто знаходиться у пошуках роботи, зміг отримати вчасну допомогу, важливу інформацію та скористався нею. А роботодавець оперативно був забезпечений кваліфікованими кадрами».

Про вимоги до кандидатів на вакантні посади, умови конкурсного відбору, проходження служби та матеріальне забезпечення розповіла шукачам роботи Ірина Сергієнко, інспектор зв’язків з громадськістю Управління патрульної служби в м. Запоріжжя. Вона зауважила, що головне - мати бажання працювати, бути дисциплінованим та цілеспрямованим. - На службу до лав патрульної служби ми запрошуємо молодь віком від 20 до 35 років, громадян України, готових до служби в будь-якому місті регіону, навчатися та підвищувати кваліфікацію.

Претендентам на службу гарантують заробітну плату від 8000 грн, можливість отримання вищої освіти у навчальних закладах системи МВС за державним замовленням. Після тестування, медичного обстеження, перевірки рівня фізичної підготовки учасники проходять співбесіду, за результатами якої складається рейтинг. Найкращі кандидати за рейтингом запрошуються на службу до поліції та проходять первинну професійну підготовку на базі «Навчальних центрів підготовки поліцейських». В Ярмарку вакансій взяли участь майже 80 безробітних. Зацікавлені пропозицією отримали вичерпні відповіді на запитання та виразили бажання подавати анкети на конкурс.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47 та за номером тел.. 093 882 14 40,  з 9:00 до 18:00 в робочі дні.

 

 

04 червня 2018 року

                                                                    

                                             Обласна служба зайнятості інформує

                                          Приємне з корисним – стовідсотково!

Професійна орієнтація учнів – одне з важливих питань сьогодення, адже від того, як вони обирають професію, якими критеріями користуються у своєму виборі, залежить не тільки майбутнє дітей, а й майбутнє держави.

На сьогодні кожен третій випускник школи обирає професію стихійно, а це означає, що для багатьох із них обрана професія стане тимчасовою, тільки на період навчання. Навчання заради диплому ніколи користі не приносить, а лише створює зайві проблеми у майбутньому: незадоволеність працею, психологічне вигорання, низька конкурентоспроможність на ринку праці, безробіття.

З турботою про професійне майбутнє дітей, фахівці служби зайнятості навіть влітку не припиняють профорієнтаційну роботу. Саме літо - це пора активної, творчої роботи, у тому числі  в дитячих оздоровчих таборах  Запорізької області.

Фахівці  з профорієнтації  ретельно готують інформаційні матеріали, розповіді про професії, профорієнтаційні ігри, загадки та ребуси, які розширюють професійний світогляд.

 Надання дітям практичного матеріалу проходить в пізнавально-розважальному стилі. Відомо, що інформація краще засвоюється в ігровій формі.  Діти природно включені  до активної позиції вибору своєї майбутньої професії. У грі вони розкривають свої професійні інтереси, здібності, нахили, навички, усвідомлюють сильні та  слабкі сторони своєї особистості. Адже обираючи професію людина  обирає долю.

Сподіваємося, що активна участь у таких заходах  стане для школярів компасом у їх подальшому професійному самовизначенні та допоможе зробити правильні вибір майбутньої професії.

Шановні батьки!

 Якщо ваша дитина ще не визначилась з майбутньою професією, запрошуємо завітати до центрів зайнятості м. Запоріжжя та Запорізької області. Фахівці з профорієнтації нададуть вам і вашій дитині профорієнтаційну допомогу. Ви зможете ознайомитися з  інформаційними папками по професіям,  в яких надана інформація про її  зміст, умови праці, вимоги професії до працівника, професійне навчання, перспективи зайнятості та рівень заробітної плати.

Фахівці з профорієнтації  нададуть поради  як уникнути помилок при виборі майбутньої професії. Проінформують, які професії мають на сьогодні найбільший попит в регіоні.

Якщо ваша дитина має декілька варіантів майбутньої професії або не знає яку їй обрати, то спеціалісти запропонують профдіагностичне тестування на виявлення професійної направленості.

 Тож пропонуємо всім зацікавленим реалізувати принцип сумісництва «приємного з корисним» стовідсотково!

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47

 

22.05.2018р.

                                                                  

                               Стартувало  ЗНО-2018.  Поради випускникам

Нині перед випускниками стоїть нелегке завдання вибору професії до душі, визначення професійного життєвого шляху.

Дуже важливо не помилитися у виборі майбутньої професії. Відомо, що коли людина працює з задоволенням, вона не помічає часу і втоми. Якщо обрана професія приносить задоволення – тоді людина щаслива.

Як же розібратися в розмаїтті професій, уникнути помилок та розчарувань при виборі майбутньої трудової діяльності розповіли в обласному центрі зайнятості.

 • Як відомо, універсальних рецептів немає. Прислухайтесь до порад професіоналів, які допоможуть вам у професійному самовизначенні. Під час вибору професії намагайтесь отримати найбільше інформації про світ професій і визначить, яка саме з них Вам до душі. Поцікавтесь, яким попитом користується на ринку праці обрана Вами професія. Спробуйте скласти об’єктивне уявлення про самого себе (Ваші професійні інтереси, нахили, здібності). Уважно ознайомтесь з кваліфікаційною характеристикою професії, умовами праці та вимогами щодо стану здоров’я робітника даної професії.  Зберіть необхідну інформацію про навчальні заклади, на базі яких здійснюється професійна підготовка за обраною професією, умови вступу до них, терміни та умови навчання. – Радить випускникам начальник відділу організації профорієнтації Запорізького обласного центру зайнятості Олена Житова.

Якщо ж у вас немає явної переваги в якій-небудь сфері діяльності або є декілька варіантів майбутньої професії, якщо бажаєте глибше ознайомитися з професією, дізнатися про потребу фахівців на ринку праці, скористайся можливістю отримати повну інформацію про професії та стан регіонального ринку праці в центрах зайнятості Запорізької області.

Фахівці нададуть консультаційну допомогу щодо професійного вибору, професійного навчання, складання резюме, у тому числі відеорезюме. Також професійно самовизначитись допоможе профдіагностика (за особистим бажанням). До вашої уваги фахівці центру зайнятості запропонують психодіагностичне тестування в автоматизованій системі АРМ "#ПрофКонсультант", АС "#Оптант_Плюс"

Профдіагностичне тестування для визначення своїх здібностей та схильностей до тієї чи іншої професії можна безкоштовно пройти у будь-якому центрі зайнятості. Також можливе онлайн - тестування і на сайті Державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua в розділі #Професійна_орієнтація.

Для того, щоб попередньо зареєструватись на консультацію до центру зайнятості можна використати сервіс електронної черги. Для цього потрібно лише перейти за посиланням: http://www.dcz.gov.ua/EReception/#/about, де на порталі Державної служби зайнятості через рубрику «Електронні послуги» зарезервувати зручний для себе час. 

Сподіваємося, що ці поради стануть орієнтиром, який вкаже шлях в пошуках свого покликання.

Додатково: Протягом року профдіагностичні послуги отримали понад 2,4 тисячі учнів шкіл області.

Відділі організації профорієнтації Запорізького ОЦЗ (061)233-41-03.

 

15.05.2018

                                                                

За сприяння Веселівського районного центру зайнятості з початку року 356 громадян знайшли роботу

 

Протягом січня-квітня 2018 року комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 741 безробітний, які перебували на обліку служби зайнятості.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-квітня 2018 року 356 осіб знайшли роботу, в тому числі 69 осіб працевлаштовані до набуття статусу безробітного. З початку року  1 особа започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово, 23 безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.

З початку року 179 безробітних взяли участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Станом на 1 травня 2018 року на обліку в Веселівському центрі зайнятості перебувало 431 безробітних.

Найпопулярнішими професіями, на які нині існує попит, є професії кваліфікованих робітників – водії, трактористи – машиністи, продавці, електромонтери, слюсарі, та інші представники робочих професій. Роботодавці також шукають бухгалтерів та інженерів з відповідним досвідом роботи», - повідомила директор Веселівського районного центру зайнятості Альбіна Жукова.

 

 

 

 15.05.2018 р.

                                                                           

179 громадян прийняли участь у суспільно корисних роботах

 

Веселівський районний центр зайнятості співпрацює з владою та роботодавцями в питаннях організації та проведенні громадських робіт та підкреслює важливість цього виду робіт як для населення, так і для роботодавців. Важливе й те, що такі роботи тимчасового характеру за участю безробітних громадяни, дозволяють органам місцевої влади та самоврядування вирішувати першочергові соціальні проблеми громад. А безробітні, працюючи на тимчасових робочих місцях, мають змогу повернутися до продуктивної праці, отримувати заробіток. Для багатьох при успішному виконанні робіт така робота може стати постійною.

З початку поточного року центром зайнятості укладено 4 угоди  про організацію громадських робіт, в тому числі з 3-ма об’єднаними громадами.

 До участі у суспільно корисних роботах було залучено 179 громадян, з них на тимчасові роботи – 60 осіб. В громадських роботах брали участь 119 безробітних.  5  з них закріпилися на робочих місцях і отримали постійну роботу. Цікаво, що в таких соціально значущих роботах брала участь кожна третя жінка. Учасники виконували благоустрій територій населених пунктів, будівельні та ремонтні роботи на об’єктах соціальної  сфери.

Громадські роботи фінансуються на паритетному співфінансуванні. За рахунок коштів місцевого бюджету (50%) та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (50%).

Запрошуємо роботодавців району до співпраці з питань організації та проведення оплачуваних громадських робіт, спрямованих на соціальний розвиток регіону та пом’якшення соціальної напруженості на ринку праці.

 

 

 

14.05.2018 р. 

                                                                   

Протягом Місячника зайнятості жінок рівень працевлаштування жінок збільшився на 5 відсотків

В Україні серед безробітних людей жінок дещо більше, ніж чоловіків. За статистичними даними Запорізької обласної служби зайнятості (за січень-квітень 2018 року) вони складають 53,4 відсотка від громадян, які перебували на обліку. Тому, з метою акцентування уваги суспільства до проблеми зайнятості жінок у Запорізькій області у квітні проводилась загальнообласна акція «Місячник зайнятості жінок».

Під час проведення Акції до центрів зайнятості області звернулись понад 1,5 тисячі жінок. Фахівці центрів зайнятості надають кожній з тих, хто опиняється в складних життєвих умовах, доволі широкий спектр соціальних послуг, передбачених чинним законодавством, і в першу чергу таких, що сприяють успішному пошуку гідного місця роботи та вдалому працевлаштуванню.

Важливу роль має надання профінформаційних та профконсультаційних послуг, під час яких клієнти отримують поглиблену інформацію про професії, що мають попит на ринку праці; рекомендації щодо вибору або зміни професії з урахуванням їх побажань, здібностей та можливостей; послуги психологічного характеру, спрямовані на визначення професійної придатності до тієї чи іншої спеціальності, тощо. Протягом квітня до семінарів та тренінгів було залучено понад 4 тис. жінок.

Все більше сучасних жінок мріє відкрити власну справу та стати успішною бізнес-леді, однак вагається і не знає з чого почати, тому і в цьому випадку також на допомогу приходе служба зайнятості. Так, завдяки проведеній роботі одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації власної справи отримали 8 жінок, котрі виявили бажання відкрити власну справу за напрямом, який користується попитом на  ринку праці області.

Важливу роль в сприянні працевлаштуванню мають зустрічі з роботодавцями.   У рамках акції в квітні проведені ярмарки та  міні-ярмарки вакансій, «круглі столи» та інші заходи, орієнтовані на сприяння працевлаштування жінок. Всі учасники заходів отримали досвід безпосереднього спілкування з роботодавцем та навики самопрезентації.

За результатами проведених заходів в рамках «Місячника зайнятості жінок» вдалось працевлаштувати більше 1 тисячі  жінок. Були тимчасово працевлаштовані – прийняли участь в оплачуваних громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру -  близько 700 жінок. Проходили навчання за направленням служби зайнятості 192 жінки.

«Проведені під час акції заходи сприяли збільшенню рівня працевлаштування жінок на 7 відсотків», - підсумовує директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

 

 

 

18.04.2018

 

Бажаєте отримати затребувану професію в стислі терміни?

Вам до служби зайнятості!

 

Розгляд пропозиції оволодіти першою професією або навчатися новій інколи змінює докорінно життя людини. Здобувати нові знання, оволодівати новими навичками, розкривати природні задатки, а значить – удосконалювати все те, що маєш і на що здатний, потрібно протягом всього життя.

Народна мудрість переконує, що людину можна і потрібно навчати – тільки так можна допомогти їй. А життєвий досвід переконує, що ті, хто готовий до змін, до рішучих дій, неодмінно досягають успіху.

В умовах сьогодення можливість отримати якісну професійну освіту є запорукою  успішного працевлаштування та зменшення ризику безробіття. Для вирішення проблем підготовки якісних кадрів Державною службою зайнятості створена власна навчальна база. 

 Центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості є державними навчальними закладами. На цей час їх функціонує одинадцять: Рівненський, Одеський, Дніпропетровський, Донецький, Луганський,  Львівський, Полтавський, Сумський, Івано-Франківський, Харківський, Херсонський.  У навчальних закладах здійснюється професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації як безробітних за направленням державної служби зайнятості, так і слухачів за кошти юридичних та фізичних осіб.

Перевагами цих навчальних закладів є стислі терміни навчання, максимальне врахування вимог роботодавців, висока ймовірність працевлаштування, впровадження новітніх технологій навчання, можливість навчатися за індивідуальною формою, комфортна атмосфера навчання для людей різного віку.

Центри забезпечують проживання слухачів під час професійного навчання у комфортному гуртожитку.

Витрати, пов’язані з організацією професійного навчання безробітних, проживання та проїзду до міста, де знаходиться навчальний заклад, фінансується службою зайнятості.

Навчання проводиться більше ніж за 140 професіями. Серед них такі популярні як: «адміністратор», «штукатур», «електрогазозварник», «токар», «лицювальник-плиточник», «перукар», так і специфічні: «виноградар», «бляхар», «рибовод» тощо.

Протягом 2017 року в ЦПТО ДСЗ проходили навчання 558 зареєстрованих безробітних Запорізької області, а у 2018 році вже майже 150 безробітних скористались цією послугою.

Якщо Вас зацікавила інформація про можливість проходження навчання у Центрах професійно-технічної освіти ДСЗ, а також перелік професії, за якими здійснюється професійне навчання безробітних,  звертайтеся до міськрайцентрів зайнятості або регіонального центру зайнятості, де Вам завжди нададуть роз’яснення та пораду.

 

 

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організації профнавчання Запорізького ОЦЗ за номером (061)239-80-83

 

12.02.2018

Інформаційне повідомлення

 

Спільно з Веселівським відділенням Мелітопольської ОДПІ, Мелітопольським об’єднаним управлінням  ПФУ в Запорізькій області та Веселівським районним центром зайнятості 16.02.2018 р. о 10 годині у приміщені Веселівського РЦЗ відбудеться семінар-нарада для бухгалтерів підприємств та установ всіх форм власності.

 

 

 

07.02.2018

 

Профілювання безробітних, впровадження кейс-менеджменту, профорієнтаційна платформа – це все ми побачимо в роботі центрів зайнятості у 2018 році  

07 лютого 2018 року в Запорізькому обласному центрі зайнятості відбулась прес конференція директора Запорізького обласного центру зайнятості Ірини Дуднік за результатами діяльності Служби у 2017 році та визначення пріоритетних завдань на 2018 рік: «Діяльність. Новації. Пріоритети».

Протягом січня-грудня 2017 року комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 64,8 тис. безробітних, які перебували на обліку служби зайнятості, що на 13,1% менше минулорічного показника.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-грудня 2017 року 23,5 тис. безробітних знайшли роботу, з них 574 особи працевлаштовані на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям, 97 осіб започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово, 21 громадянин, старший від 45 років та з числа ВПО та АТО, які отримали ваучери на навчання та підвищення  кваліфікації; 8,0 тис. безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.

З початку року 11,6 тис. безробітних взяли участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру. Кількість роботодавців, що співпрацювали зі службою зайнятості у 2017 році порівняно з 2016 зросла на 10,7 відсотків та становить 8,6 тис. Отже, і кількість вакансій в базі даних служби зайнятості збільшилась на 10,8 % та склала 44,1 тис. А ось у свої потребах працівників роботодавці залишаються незмінними. Як і торік, найбільш запитуваними є кваліфіковані робітники – електромонтери, продавці, медсестри, водії, слюсарі, токарі та інші представники робочих професій. Також мають попит фахівці з високим рівнем кваліфікації –спеціалісти державної служби, бухгалтери з відповідним досвідом роботи.

 Стосовно основних пріоритетів та завдань служби зайнятості на 2018 рік зазначила очільник обласної служби зайнятості Ірина Дуднік: «У новому році буде завершено реорганізацію та перетворення центрів зайнятості в сервісні майданчики з надання широкого спектру послуг. Велика увага приділятиметься профорієнтаційній роботі, що передбачає осучаснення технології надання профорієнтаційних послуг та впровадження Інтернет-платформи державної служби зайнятості з профорієнтації. В роботу буде впроваджено новий, сучасний та зручний сайт. В центрах зайнятості області вже почалося активне запровадження профілювання безробітних для попередження ризиків довготривалого безробіття. А також, запроваджується соціальний супровід за підходом кейс-менеджмент. Вкрай важливою залишається робота в громадах та надання працівниками центрів зайнятості усіх соціальних послуг».

 

Телефон для довідок: відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи 233-11-47

 

Прес-Реліз Веселівського РЦЗ

15.01.2018

"Звільнення - не вирок!!!"

Під таким гаслом  пройшла зустріч спеціалістів Веселівського РЦЗ з працівниками Відділу освіти, молоді та спорту Веселівської РДА які напередодні отримали попередження про скорочення у зв"язку з реорганізацією та змінами у штатному розкладі. В ході зустрічі було поінформовано про перспективи працевлаштування та снан місцевого ринку праці, ознайомлення з основними послугами та можливістями служби зайнятості, з правами та обов"язками громадян, які звернулися до служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, що передбачені діючим законодавством про зайнятість населення та соціальне страхування на випадок безробіття, порядком нарахування та виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття, заходами активної підтримки безробіття.   

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Веселівського РЦЗ Нетребко О.Ю.

 

05.10.2017

Служба зайнятості Веселівського району на ринку соціальних послуг.