Запорізька область, Мелітопольський район

РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАКЛИКАЮТЬ ГРОМАДЯН НЕ ПРОВОКУВАТИ ПОЖЕЖІ

Дата: 14.09.2020 10:12
Кількість переглядів: 62

За даними УкрГідрометцентру у південних, східних та центральних областях найближчими днями переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки, що створить передумови для різкого збільшення кількості загорянь.

Рятувальники зазначають, що причинами масштабних пожеж у природних екосистемах найчастіше є наслідки людської легковажності. Саме громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, викидаючи недопалки на узбіччя доріг, залишаючи сміття у лісах або спалюючи його на присадибних ділянках.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування у природних екосистемах. Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

• відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;

• розводити багаття у лісі та лісопосадках;

• заїжджати автомобілем до лісу;

• палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;

• залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

• полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;

• створювати смітники та спалювати відходи;

• спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.

Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Нагадаємо, що Україна досі оговтується від пожеж, які вирували на початку вересня на Луганщині та у Харківській області. Днями на Дніпропетровщині та у Полтавській області вогнеборці ліквідовували пожежі на сміттєзвалищах. Численні загорання сухої трави ліквідовували також у Вінницькій і Кіровоградській областях.

За матеріалами Урядового порталу