15 лютого відзначають важливе християнське свято – Стрітення Господнє

Дата: 15.02.2019 09:02

Фото без описуЦей день присвячено принесенню немовляти Ісуса Христа в Ієрусалимський храм. Слово «стрітення» можна перекласти з церковнослов'янської як «зустріч». Стрітення Господнє вважається святом зустрічі Старого та Нового Заповітів.

В народі прийнято було обов'язково освятити на Стрітення свічки, вважалося, що стрітенські свічки допомагають захистити будинок від блискавки та пожеж. Їх зберігали весь рік і запалювали лише під час домашньої молитви. Ще одна традиція на Стрітення – освячення води. При цьому, воду не приносили святити в храм, а збирали прямо з бурульок, які тануть. Така свята вода зберігалася нарівні з хрещенською. Останні зимові морози в народі називали. Прийнято на Стрітення пекти млинці, які символізують сонце, бублики – дають худобі, щоб не хворіла, танцювали біля вогнища.

Прикмети

• Яка погода на Стрітення, така і весна буде.
  • На Стрітення вранці сніг — врожай ранніх хлібів; якщо опівдні — середніх; якщо до вечора — пізніх.
  • На Стрітення крапель   буде урожай на пшеницю, а коли хурделиця, то хліба не буде.
  • Якщо в цей день встановиться відлига — весна буде рання і тепла, коли холоди прийдуть — весна буде холодною; сніг - до затяжної і дощової весни.
  • Якщо сонце перед заходом сонця вигляне — пройшли останні морози, а якщо не буде, то будуть сильні власіївські морози.
  • Якщо небо зоряне — то весна буде пізня.
  • Якщо у цей день півень нап'ється води, то весна буде рання і тепла.
  • Народженими 15 лютого рухають дві пристрасті — непоступливість і любов. Носити їм слід карнеол або сапфір.