26 березня відбувся чемпіонат області з пауерліфтингу
26 березня 2016 року у місті Пологи відбувся Чемпіонат Запорізької області з пауерліфтингу. У цьому змаганні прийняли участь також команда з Веселівської селищної територіальної громади. Наші спортсмени гідно показали своє майстерство, та зайняли призові місця:
Вага 66 кг – Носенок Ілля – посів І місце
Вага 74 кг – Ребер Артур – посів ІІ місце
Вага 83 кг – Михайліченко Вадим - посів І місце, підняв загальну вагу 600 кг, а це на 15 кг більше чим показник майстра спорту.
Вага 93 кг – Спірідонов Антон – посів І місце, підняв загальну вагу 720 кг, це на 100 кг вище чим показник майстра спорту. Доречі, зараз Антон готується прийняти участь на Чемпіонаті світу з пауерліфтингу.
28 березня хлопці зі своїм тренером Лисенко Миколою Миколайовичем завітали до голови Веселівської селищної ради та розповіли Петру Миколайовичу Кіяшко про свої спортивні здобутки. Голова селищної ради привітав спортсменів з перемогою побажав їм сил, наснаги та натхнення.
Коротка інформація про цей вид спорту.
Пауерліфтинг (силове триборство) відноситься до порівняно молодих видів спорту, відомий він трохи більше 30 років. Назва походить від двох слів «power» - сила, міць і «ліфт» - піднімати.
Першовідкривач цього виду - американці. Офіційні Чемпіонати світу проводяться з 1972 року, Чемпіонати Європи - з 1980. З кожним роком цей вид спорту стає усе більше популярним, про що свідчить постійно зростаюче число країн учасниць міжнародних змагань.
У цього виду спорту велике майбутнє Міжнародна федерація пауерліфтинга домагається включення силового триборства в програму Олімпійських Ігор. Ми думаємо, пройде не так багато часу й пауерліфтинг, завдяки своїй популярності, буде включений у програму Олімпійських Ігор.
Як вид спорту пауерліфтинг те саме що важка атлетика, а саме з важкоатлетичним двоєборством, але при цьому має ряд істотних відмінностей. Пауерліфтинг - силовий вид, важкоатлетичне двоєборство - спортивно-силовий. Перевага пауерліфтинга також у тім, що рухи його більше прості, і цим він доступний не тільки чоловікам. Вони протягом багатьох років мають можливість показувати високі результати з мінімальним відсотком травматизму.
Силове триборство містить у собі наступні вправи: присідання зі штангою на плечах, жим штанги, лежачи на горизонтальній лаві, тяга станова. Всі сили спортсмена підібрані так щоб задіяти основні групи м'язів. Вправи універсальні й знаходять застосування у всіх видах спорту.
У процесі заняття відбувається зміцнення опорно-рухового апарата; підсилюється кровообіг м'язових тканин, що сприяє їхньому розвитку. Тренування з вагою позитивно впливає на білковий обмін, підсилює анаболічні процеси, а також зростає опір до захворювань.