Як захистити себе від туберкульозу

Дата: 05.02.2018 12:30

Фото без опису

Туберкульоз - одна з найбільш небезпечних інфекційних захворювань. Особлива небезпечність його полягає в тому, що він може приховуватися за ознаками бронхіту, ГРВІ, пневмонії та грипу. Тому важливо знати ознаки туберкульозу, а також методи захисту від нього.

Ознаки захворювання:
- Мокрий чи сухий кашель, який триває більш двох тижнів.
- Кров або прожилки крові в мокротинні.
- Швидка втомлюваність, поява задишки навіть при незначних фізичних навантаженнях.
- Підвищення температури у вечірній час до 37-37,5 С, а також пітливість вночі.
- Різке зниження апетиту, а також маси тіла.
- Біль в грудній клітці при диханні.
- Блідість шкіри, при цьому може з'явитися рум'янець на щоках та блиск очей.
При наявності хоча б одного, а тим паче кількох цих ознак більше, ніж три тижні, необхідно не гаючи часу звернутися в лікарню.

Як можна захистити себе від туберкульозу:
1. Найголовніше та найперше, що потрібно робити кожній людині - це регулярно проходити медичний огляд, а також робити флюрографію. Так ви зможете виявити зaхворювання ще на ранній стадії і тим ефективнішим буде лікувaння

2. Дотримуйтесь особистої гігієни, адже туберкульоз передається не тільки повітряно-крапельним шляхом, а й через предмети побуту. До того ж, його віруси - палочка Коха, доволі живучі, можуть існувати протягом кількох місяців. Варто завжди мати при собі чисту носову хустинку чи серветки, не користуватись чужими особистими речами, столовими приборами.

3. Вірус туберкульозу може потрапити в наш організм з молоком чи м’ясом заражених тварин. Тому не варто купувати такі продукти з рук в неперевірених людей, а також варто дотримуватись правильної термічної обробки продуктів.

4. Регулярне прибирання в квартирі, провітрювання приміщення може захистити вас від багатьох захворювань, в тому й числі від туберкульозу.
Носіями цього захворюванням можуть бути і комахи, тому з такими як мухи та таргани потрібно особливо ретельно боротися.

5. Звісно ж, не варто забувати про міцний сон та повноцінне хaрчування, адже саме так ми можемо зміцнити наш організм та підвищити імунітет, які стануть могутнім щитом перед туберкульозом.
В вашому раціоні повинна бути їжа збагачена білком, а також молочні продукти (творог, молоко, сметана), масло, фрукти, овочі та мед.

Якщо раніше, туберкульоз був захворюванням, яке вражало переважно антисоціальні групи населення, то тепер, на жаль, здавалося, цілком здорових та міцних людей також не оминає ця хворoба. Тому варто знати, як проявляє себе ця підступна недуга та пам’ятати, які заходи вживати, щоб попередити її симптоми.

За матеріалами сайту Країна здоров'я